MOTTO:
"Vždycky je třeba obětovat něco, co chceš, kvůli něčemu co chceš víc."

Hra - Jaký, kdo, co dělal..

5. ledna 2013 v 22:39 | Klapeto |  Vzpomínky na dětství
Je to skvělá hra, ke které skoro nic nepotřebujete, postačí jen papír, tužky a hlavně lidi (kamarádi, rodiče,...). Je jedno kolik lidí bude hrát, jestli 2 nebo 20. Ale z vlastní zkušenosti můžu říct, že čím víc lidí, tím je větší sranda. Já jsem to hrála nejvíc asi s 10 lidma.

Co je třeba:
Tužky
Papíry
Lidi

Takže všichni si sedneme okolo stolu. Prostě kolem dokola. Papír natrháme na takové cca 5 cm široké sloupečky a ty rozdáme všem lidem + samozřejmě tužku na psaní :-)
Takže základní věc máme. A teďka nahoru papíru napíšeme odpověď na otázku JJAKÝ? Takže všichni (nikdo se nikomu nedívá pod ruku, aby neviděl, co ten druhý píše, protože o to jde, aby nikdo nevěděl, co ten druhý píše) napíší odpověď na otázku Jaký, např. modrý, plešatý, brejlatý, kulatý, upovídáný, atd. (prostě jakékoliv přídavné jméno). Potom je důležité papírek přeložit tak, aby se zakrylo to co jsme napsali, tedy přehneme to ze zhora dolu, cca 0,5-1 cm. Papírek pošleme tomu, kdo sedí po naší levé ruce, tedy po směru hodinových ručiček. Takhle ty papírky pošlou všichni. Dostaneme papírek, který měl předtím ten co sedí vedle nás na pravé straně. Nic nerozbalujeme, nedíváme se, co tam napsal ten před námi. Pod přehnutý papírek napíšeme odpověď na otázku KDO? - napíšeme např. Jan, medvěd, ministr, cibule, atd. Prostě kdo koho co napadne. Zase přeložíme, pošleme dál tomu, kdo sedí vedle nás zleva. A nyní napíšeme odpověď na otázku CO DĚLAL? - např. seděl, maloval, kouřil, jezdil, atd. Přehneme a posíláme opět dál. Nyní píšeme odpověď na otázku KDY? - v létě, v noci, včera, loni, dneska, před hodinou, před chvílí, atd. Přehneme, pošleme opět dál. Tento postup se opakuje až do konce hry. Dál napíšeme odpověď na otázku KDE? - na měsíci, doma, na ostrově, v kanále, na záchodě, ve škole, pod vodou, v bazénu, atd. Přeheme, posíláme opět dál, tento postup už známe. Běhěm hry nerozbalujeme a nediváme se, co kdo napsal, to si necháme až jako překvapení na závěr. :-) Nyní píšeme na papírek odpověď na otázku S KÝM? - můžeme například napsat: s manželkou, s Janou, se psem, s třídním učitelem, s autem, atd. Zase co nás napadne. Přehneme, pošleme dál. A poslední věc co napíšeme, je odpověď na otázku PROČ? - napíšeme protože..., například. protože mu nešlo spláchnout, protože není hezkej, protože neumí jezdit na koni, protože byl nemocnej. Napíšeme, přeložíme a pošleme opět tomu, kdo sedí po naší levici.
Nyní začne jeden po druhém rozbalovat. První rozbalí a přečte, druhý rozbalí a přečte. Je to opravdu velká sranda.
Jen dám radu, psát čitelně a né moc velkým písmem, ať se to pak vejde na papírek. :-)

Takže to shrnu: (+ příklad co by mohlo vyjít, vám samozřejmě vyjde pokaždé něco jiného)
Jaký? (př.modrý)
Kdo? (př. Honzík)
Co dělal? (př.seděl)
Kdy? (př. v létě)
Kde? (př. na seníku)
S kým? (př. s vykrmeným pávem)
Proč? (př. protože mu bylo špatně a tak celý den nejedl)

Snad se Vám to bude líbit. Přeju pěkné hraní :-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | Web | 11. listopadu 2013 v 1:18 | Reagovat

Diky, nemohla jsem si vzpomenout, jak se to hraje, vyuziju s detmi v nasi ceske skole v Anglii. Uz se tesim, co z nich vyleze :-)

2 Veronika Veronika | 3. července 2016 v 20:55 | Reagovat

Super blog

3 Marie Marie | 4. listopadu 2016 v 10:07 | Reagovat

Prima super hra "Jaký, kdo, co dělal" moc jsme si tuto hru doma užili a malá byla s hry velmi unešena tak že hru musíme hrát docela často :-)
http://wautip.com

4 Online hry Online hry | Web | 4. listopadu 2016 v 10:08 | Reagovat

[3]: Také hrajeme často :-D

5 laura laura | E-mail | 18. listopadu 2017 v 20:27 | Reagovat

jsem holka

[4]:

[2]:

[1]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama