MOTTO:
"Vždycky je třeba obětovat něco, co chceš, kvůli něčemu co chceš víc."

Barbara Woodová - Dokonalá harmonie 2/2

30. března 2006 v 13:22 | Klapeto
Z klubu jsem pospíchala hned domů, do Čínské čtvrti. Umyla jsem si naondulované vlasy, odstranila Elizabeth Arden ze rtů a nehtů, složila pařížské šaty a navlékla cheongsam. Zašla jsem do dílny a na místě propustila všech osm dělnic. Pak jsem se zastavila u pana Lee a oznámila mu: "Chci si někde jinde pronajmout větší továrnu. Budu rozšiřovat výrobu. Chtěla bych, abyste mi připravil reklamní kampaň. Potřebuji plakáty, bilboardy a reklamy do časopisů. Ukážu Červenému drakovi, zač je toho loket. Ten na to brzy nezapomene." Pak jsem dodala: "Dám vám peníze pro vaše příbuzné, aby mohli za vámi přijet. A všechny je zaměstnám v továrně. Není to milodar ani půjčka. O něco vás na oplátku požádám."
"Nevadí. Máme spoustu času." Pohlédla jsem na Jonathana a pak znovu na dceru. "Ale teď hned bych ti ráda řekla jediné: Jen málo vyvolených prožije velkou lásku, děvenko. Já i matka jsme měly to štěstí, ona potkala Richarda Barclaye a já Gideona. Ale obě jsme o velkou lásku přišly. Nesmíš udělat stejnou chybu, Charlotto." Natáhla jsem se po Jonathanově ruce a položila ji na Charlottinu. "Tys našla svou velkou lásku, dcerko. Drž se jí. A otevři jí dveře.
Před lety jsem si všimla, že zavíráš dveře. Jedny po druhých. Až jsi byla sama v zamčeném hradu. Myslíš, že se za zamčenými dveřmi schováš před neštěstím? Nezapomeň, že se však také schováš před štěstím. Otevři dveře, děvenko," řekla jsem jí a usmála se nejdřív na ni a pak na Jonathana. "Otevři dveře i okna. Vpusť štěstí. A lásku."
2 strana ze 2
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Przemyslaw Przemyslaw | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 14:19 | Reagovat

Vstřebal jsem to, neboť žádný učený z nebe nespadl....žeee:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama